Prijavljen uporabnik: Gost

CONRAD Seznam forumov

signalizacija položaja dvižnih vrat

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    CONRAD Seznam forumov -> 3.3 Krmiljenje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
znanec

Pridružen/-a: Pon Nov 2011 17:40

PrispevekObjavljeno: 14 Nov 2011 ob 17:52    Naslov sporočila: signalizacija položaja dvižnih vrat Odgovori s citatom

pozdravljeni,

imam dvoja dvižna garažna vrata z daljinskim upravljanjem. Zanima me, kako bi lahko v dnevni sobi imel brezžični podatek o stanju vrat!
Zvečer namreč, (ker ne vidim skozi okno vrat), moram iti ven preveriti ali so zaprta. Razmišljal sem, da bi uporabil FS 20TFK (št.620346), vendar ne vem kako bi in če bi to delovalo! hvala za odgovor in lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tModCNRD
Site Admin

Pridružen/-a: Tor Apr 2006 18:28

PrispevekObjavljeno: 15 Nov 2011 ob 08:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Podobno uporabo daljinskega stikala FS 20TFK pod kat. št. 620346 smo že opisali v sosednji temi.

V vašem primeru bi morali kot signalni element uporabiti kakšno svetilko ali pa za ta namen uporabiti npr. daljinsko vtičnico pod kat. št. 623004 z njeno kontrolno lučko.

Še elegantnejša bi bila kontrola s pomočjo brezžične kamere, katere sprejemnik enostavno priključite na AV vhod TV sprejemnika, kamero pa montirate tako, da imate na sliki poleg vrat še dvorišče.

Takšne kamere si lahko ogledate na naših straneh www.conrad.si pod št. izdelkov 751533, 751616, 751205, ipd.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
znanec

PrispevekObjavljeno: 15 Nov 2011 ob 13:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala za hiter odgovor!
Zanima me še, ali bi lahko uporabil samo en sprejemnik (v tem primeru sicer ne bi vedel, katera vrata so odprta), ali potrebujem dva?
Je daljinska vtičnica kompatibilna z daljinskim kontaktom in se lahko uporabi namesto sprejemnika FS 20 TFK?
Nazaj na vrh
tModCNRD
Site Admin

PrispevekObjavljeno: 15 Nov 2011 ob 16:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

En sprejemnik v sistemu FS20 (npr. daljinska vtičnica) lahko krmilite z večimi FS 20 TFK stikali, a za vaš namen to ne bo uporabno.

Sprejemnik vam bo namreč signaliziral samo zadnjo spremembo stanja kateregakoli od stikal kar pomeni, da vam bo javil "ZAPRTO", če se bodo zaprla le ena vrata ne glede na položaj drugih.

LP
Nazaj na vrh
znanec

PrispevekObjavljeno: 02 Feb 2013 ob 14:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

evo, končno sem nabavil dva kompleta za signalizacijo odprtih vrat! Žal pa ne delujeta! Ali tole no kompatibilno:

Conrad Brezžično vgradno stikalo RSLU Model 433 MHz
[Stevilka izdelka: 640302-]

Conrad Brezžični javljalnik odprtih oken in vrat RSL
[Stevilka izdelka: 640305-]

javjanik (oddajnik ) deluje, vendar sprejemnik ne odreagira. Sad
Nazaj na vrh
drago

Pridružen/-a: Sob Maj 2006 12:23

PrispevekObjavljeno: 02 Feb 2013 ob 22:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole ne bo delal. Brezzicni javljalnik odprtih oken RSL je samo daljinski tajmer zato ne bo javlju odprto/zaprto.
Raje bi dal mal vec in resu problem kot jas http://www.conrad-forum.com/viewtopic.php?t=716
Nazaj na vrh
znanec

PrispevekObjavljeno: 03 Feb 2013 ob 15:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zdravo,

hvala za odgovor. Zanima pa me, kako pa dela ta tajmer, ki sem ga nabavil, ali sploh da kakršenkoli signal, oziroma s čem bi ga lahko sprejemal? bi potem že "ujel" signal s kakšnimi samodržnimi kontakti releja ali podobno.
Sedaj ne vem ,ali bi vse skupaj poslal nazaj, ali bi lahko uporabil kakšen drug sprejemnik, ali kakšen drug oddajnik. En komplet sem že zmontiral, tako da ga bom verjetno moral obdržati.
Nazaj na vrh
tModCNRD
Site Admin

PrispevekObjavljeno: 04 Feb 2013 ob 08:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

RSL komponente so med seboj običajno kompatibilne. Vzrokov za nedelovanje je lahko več:
- neizvedena sinhronizacija sprejemnika in oddajnika
- prevelika razdalja med komponentama
- preveč ovir (npr. železobeton) med komponentama
- stara ali slaba baterija oddajnika

Takšni nizko-cenovni sistemi imajo majhen domet in so namenjeni predvsem za delovanje v istem prostoru ali največ istem nadstropju. Pri vašem oddajniku je normiran domet do 30m na odprtem, kar lahko pomeni tudi manj kot 10m, če je med enotama kakšna kovinska ali železobetonska ovira.
Poleg vsega ta brezžični javljalnik že v osnovi ni ustrezen za vaše potrebe. V opisu izdelka namreč piše, da lahko signalizira vklop porabnika za največ 6s, 15s, 1min in 5min za kar ima vgrajeno posebno izbirno stikalce.
To pomeni, da vam to kar ste nabavili lahko samo javi kdaj so se vrata odprla. Če so ostala odprta ali kdaj so se zaprla pa vam ne more javiti.

Zaradi vsega tega sem vam že v začetku predlagal resda malo dražji sistem, a bi tisti deloval zanesljivo tudi čez železobetonske ovire in točno tisto kar ste želeli.
Kot lahko vidite v sosednji temi, na katero sem vam podal povezavo že v prvem odgovoru, stranki ki je upoštevala naš nasvet predlagani sistem javljanja deluje tako kot je želela.

LP
Nazaj na vrh
znanec

PrispevekObjavljeno: 06 Feb 2013 ob 10:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za obširen odgovor! Mogoče bi res bilo bolje , če bi nabavil dražjo varianto, vendar problem je v tem, da ne deluje, ne da slabo deluje! (sprejemnik sem dal 1m stran od oddajnika)!

Zanima me, čemu je ta oddjanik sploh namenjen, da vem, ali ga lahko za kaj drugega uporabim, ali ga pošljem nazaj, ali ga reklamiram kot nedelujočega!?
(to, da ni ravno primeren za signalizacijo odprtih vrat, sem opazil, vendar bi se dalo rešiti s kakšnimi relejčki, samo če bi delalo) lp
Nazaj na vrh
tModCNRD
Site Admin

PrispevekObjavljeno: 07 Feb 2013 ob 00:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vseeno vam predlagamo, da še enkrat preverite, če ste izvedli sinhronizacijo oddajnika in sprejemnika. Mi imamo takšen par teh naprav slučajno na zalogi v naši poslovalnici in smo ga danes tudi praktično preizkusili. Zadeva po sinhronizaciji deluje normalno.

V kolikor izdelek ne deluje in upravičeno smatrate, da je v okvari, ga lahko vrnete po pogojih in postopku, ki je opisan na drugem listu računa z rubriko Reklamirani izdelki

Ta par naprav je namenjen slučajem, ko npr. želite, da se vam v nekem prostoru prižge luč, ventilator, zvonec, ipd., ko vstopite čez vrata, ki odmaknejo magnet od oddajnika. Takrat ta odda radijski signal, ki za nastavljen čas vklopi sprejemnik, on pa nanj priključeno napravo.
Sprejemnik po nastavljenem času izklopi napravo in jo ponovno vključi spet šele, ko se magnet ponovno odmakne od oddajnika.

znanec je napisal/a:
... to, da ni ravno primeren za signalizacijo odprtih vrat, sem opazil, vendar bi se dalo rešiti s kakšnimi relejčki, samo če bi delalo ...
Seveda so možne razne delujoče variante tudi s tem kar ste nabavili. Ena od teh je, da imate na vratih dva takšna oddajnika. Eden odda signal, ko se vrata začnejo odpirat in vklopi dodatni rele, drugi oddajnik pa se sproži z zapiranjem vrat in izklopi tisti dodatni rele. Ker pa imata oba sprejemnika delovne kontakte za izklop signalnega releja potem potrebujete še vmesni rele z mirovnim kontaktom, da izklopi signalni rele ...
Ko pod vse to potegnete črto pa vidite, da vas take varijante privedejo do veliko dodatnega dela in več kot dvojne cene, ki je precej višja od artikla, ki sem vam ga predlagal že od začetka.

LP
Nazaj na vrh
znanec

PrispevekObjavljeno: 07 Feb 2013 ob 07:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovor in za klic ter seveda prijazno pomoč! Sinhronizacijo sem potem le uspel izvesti, uporabil sem malo tipko na oddajniku! Wink
Glede relejčkov pa je malo večji izziv, kot sem si predstavljal - ne zaradi cene, ker imam kar nekaj rabljenih relejev na zalogi, ampak kako jih povezati.
Oddajnik in magnet sem namestil tako, da pri zaprtih vratih ne prideta čisto skupaj, ampak gre mimo oddajnika. S tem dobim dva signala: mimohod pri odpiranju= signal, mimohod pri zapiranju =signal! sedaj bi rabil neko flip flop vezje, ki bi ta signal obdržalo, do naslednjega ukaza, ali pa mogoče z releji...
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    CONRAD Seznam forumov -> 3.3 Krmiljenje Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu