Prijavljen uporabnik: Gost

CONRAD Seznam forumov

merjenje porabe električnega toka
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    CONRAD Seznam forumov -> 11.1 Merilna tehnika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
matajur

Pridružen/-a: Čet Okt 2007 11:09

PrispevekObjavljeno: 25 Okt 2007 ob 11:13    Naslov sporočila: merilnik električnega toka Odgovori s citatom

Da se še jaz priključim tej temi, ker govori o stvareh, ki zanimajo tudi mene.

Pred časom sem namestil klimo. Rad bi spremljal porabo pri tej klimi ob različnih temperaturnih režimih. Zanima me, kateri merilec bi bil naprimernejši zame. Namreč klima je priklopljena direktno na napeljavo in ne preko vtčnice.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tModCNRD
Site Admin

Pridružen/-a: Tor Apr 2006 18:28

PrispevekObjavljeno: 25 Okt 2007 ob 15:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Enega od takšnih sistemov (ENERGY CONTROL 3000 USB) sem opisal že v tej temi.

Še nekaj merilnikov porabe el. toka za v vtičnice ali na DIN letve pa si lahko ogledate na tem PDF linku .

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
kemo

Pridružen/-a: Pet Jul 2008 11:49

PrispevekObjavljeno: 25 Jul 2008 ob 11:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še moje vprašanje. V hiši imam tudi porabnike, ki so na elektriko priključeni s trifaznim priključkom (toplotna črpalka, štedilnik). Kako bi lahko meril njihovo porabo?
Lep pozdrav! Kemo
Nazaj na vrh
tModCNRD
Site Admin

PrispevekObjavljeno: 26 Jul 2008 ob 11:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

O tem smo pisali že pred dvemi leti v tej temi.

LP
Nazaj na vrh
tejca

Pridružen/-a: Ned Mar 2011 14:06
Kraj: GORNJA RADGONA

PrispevekObjavljeno: 06 Mar 2011 ob 14:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ahol je napisal/a:
Imam starejšo različico Energy check 3000 (samo druga kozmetika). Merjenje porabe poteka tako da merjenje zaženeš in potem se sproti izpisuje koliko časa meritev poteka (dvo-cifrni display, se pravi min:sec, ure:min, dnevi:ure) in pa koliko kWh je zadeva namerila. Možno je tudi pogledati tudi min/max/trenutno porabo v tem času. Trenutno porabo lahko pogledaš tudi v normalnem načinu (ko ni vključeno mrejenje).

Zadeva celo omogoča vnos cene el. energije za kWh (za VT in MT) in potem lahko izpišeš stroške. A žal imajo Nemci drug način preklopa (daljinsko krmiljen?) med MT in VT, tako da je bil stalno izpis za VT.

Res da je že stara tema me pa vseeno zanima kako pa tale merilnik ve kdaj je MT oz. da ti izračunava porabljeno energijo po MT oz. I tarifi? Ko ti nastaviš ceno energije za VT in MT in začneš meriti na tarifi II bo on meril stroške porabe po tarifi II - kako pa on dalje izračunava stroške če ti med merjenjem porabe preklopiš v tarifo I ? Kaj takšnega ne piše v navodili in zato tudi sprašujem.

You're looking for something that does not, has not, will not, might not or
must not exist ...
... but you're always welcome to search for it.
Nazaj na vrh
tModCNRD
Site Admin

PrispevekObjavljeno: 07 Mar 2011 ob 09:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naši merilniki višje in nižje tarife ne merijo tako kot klasični števci, ki jih preklaplja posebna ura ali pri novejših daljinski signal.

Pod dve tarifi je v naših merilnikih mišljen avtomatski izračun (kalkulacija) stroškov porabljene energije glede na dve različni ceni, ki jih lahko predhodno vnesete v merilnik.

Na ta način vam naš merilnik celotno porabljeno energijo pokaže po ceni VT ali pa NT. Torej enako kot ET (enotna tarifa) le da z izračunom po eni ali drugi vneseni ceni.

LP
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    CONRAD Seznam forumov -> 11.1 Merilna tehnika Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu