Prijavljen uporabnik: Gost

CONRAD Seznam forumov

Obratomer za dvovaljni motor

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    CONRAD Seznam forumov -> 9.2 Avtooprema - vozila
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pubi2cv

Pridružen/-a: Tor Sep 2009 10:01

PrispevekObjavljeno: 08 Sep 2009 ob 10:12    Naslov sporočila: Obratomer za dvovaljni motor Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Potreboval bi obratomer, ki ga je moč priključiti na dvovaljni 4-taktni motor. Kolikor mi je znano, so obratomeri, ki so na voljo pri vas, kompatibilni le z 3, 4 ter 6 oz. 8 valjnimi motorji.
Ali je možno dobaviti tudi obratomer, ki bi zadostil mojim željam oz. izvesti priklop tako, da bi pravilno deloval kateri od modelov, ki jih imate na razpolago ?

Hvala in LP
tModCNRD
Site Admin

Pridružen/-a: Tor Apr 2006 18:28

PrispevekObjavljeno: 08 Sep 2009 ob 12:07    Naslov sporočila: Re: Obratomer za dvovaljni motor Odgovori s citatom

Nekateri obratomerji iz naše ponudbe so pogojno uporabni tudi na dvovaljnih motorjih. Kot zadnja opcija je montaža dodatnega senzorja na glavni gredi, kar sem opisal v tej temi.

Nam lahko prosim sporočite podrobnejše podatke o vašem motorju in tip oziroma vozilo. Pomembni so predvsem podatki o sistemu vžiga (el. vezava).

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pubi2cv

PrispevekObjavljeno: 08 Sep 2009 ob 13:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gre za zračno hlajeni dvovaljni boxer s 602 ccm. (Citroen Spaček, Dyane, Ami....).
Vžig: Na glavni gredi je ekscenter, ki odpira platine. Od tam gre na signal na vžigalno tuljavo - "cinšpulo", od tam pa na svečke.
Jaz imam sicer uporabljeno alternativno rešitev: Namesto platin imam elektronski vžig Pirahna, kar pa zadeve funkcijsko ne spremeni....

Hvala in

LP
tModCNRD
Site Admin

PrispevekObjavljeno: 09 Sep 2009 ob 08:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obratomerji iz naše ponudbe imajo možnost uporabe tudi na dvovaljnih motorjih, kar je razvidno na drugi skici teh originalnih navodil za obratomer RAIDHP NIGHT FLIGHT DIGITAL pod kat. št. 855574 .

Podobne vezave omogočata tudi obratomerja model RAIDHP NIGHTFLIGHT pod kat. št. 854985 in model RAIDHP SILBER pod kat. št. 854469 .

Če želite se lahko zglasite v našem grosupeljskem predstavništvu, da pravilnost njihovega delovanja skupaj preizkusimo na vašem vozilu.
Za ostale podrobnosti in izvedbo takšnega testa me lahko kontaktirate na e-naslov iztok.zupancic@conrad.si

LP
Nazaj na vrh
pubi2cv

PrispevekObjavljeno: 09 Sep 2009 ob 09:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni !

Hvala za odgovor

Sem v dvomih. Na skicah sta dve varjanti:

1. Ena vžigalna tuljava in 4 cilindri
2. Dve vžigalni tuljavi in 4 cilindri

Jaz pa imam: Eno vžigalno tuljavi in 2 cilindra

Proizvajalec na svoji spletni strani navaja sledeče:

raid hp Night Flight Drehzahlmesser
Klick = Zoom
Schwarzglas Instrument:
Zündung aus: Glas bleibt schwarz
Zündung an: Display ist sichtbar

Wichtig: Drehzahlmesser nur für 3-, 4-, 6- und 8-Zylinder nicht für Diesel-Fahrzeuge

LED beleuchtetes Display ( mit super white LEDs )
Drehzahlbereich Anzeige bis 8.000 U/min
Weisse Ziffern mit rotem Bereich ab 7.000 U/min
Ziffernblatt schwarz
Nadel rot (LED beleuchtet )
Silber eloxierter Design-Ring
52mm Einbaudurchmesser

Verjetno je res najbolje, da se dogovorimo za obisk pri vas in preizkusimo delovanje.
Ali imate katerega od omenjenih izdelkov na zalogi ?

Hvala in lP
tModCNRD
Site Admin

PrispevekObjavljeno: 10 Sep 2009 ob 08:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Skico sem za primer omenil predvsem zaradi diod, ki v podobnih primerih in z določenimi kombinacijami lahko simulirajo dva impulza na en vžig.

Naša zaloga je v nemčiji od koder lahko v nekaj dneh dobavimo katerikoli artikel. Predlagam, da se odločite za dva od predlaganih obratomerjev, ki jih bomo potem naročili.
Ko prispejo vas bomo obvestili in se hkrati dogovorili o vseh podrobnostih za test na vašem vozilu.

LP
Nazaj na vrh
pubi2cv

PrispevekObjavljeno: 10 Sep 2009 ob 12:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odlično, hvala.
Ko bom tako daleč (vozilo je namreč še v fazi restavracije oz. predelave), vas bom obvestil in se bomo sproti vse dogovorili. Potreboval bom še kazalo temp. motornega olja in temperature ter adapter za montažo, pa mogoče še kaj.
Upam, da se bo z diodami dalo rešit zadevo, ker možnosti za montažo dodatnega senzorja zaradi izvedbe motorja (boxer) praktično nimam.....

Zaenkrat pa najlepša hvala za informacije in LP
pubi2cv

PrispevekObjavljeno: 15 Jul 2014 ob 13:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Kar nekaj časa je preteklo odkar sem vas spraševal po obratomeru, ki bi bil primeren za uporabo na dvovaljnem motorju.

Torej...dvovaljni motor, boxer izvedba, ena vžigalna tuljava. Ali imate trenutno v ponudbi primeren obratomer ?

Hvala in LP
tModCNRD
Site Admin

PrispevekObjavljeno: 16 Jul 2014 ob 09:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V času odkar ste nazadnje spraševali o teh merilnikih ni bistvenih tehnoloških novosti. Priklopi so enaki kot sem vam pojasnil že v predhodnih odgovorih.

Je pa nekaj novih modelov merilnikov, ki si jih lahko ogledate na tej povezavi: http://www.conrad.si/Vgradni-instrumenti-za-vozila.htm?websale8=conrad-slowenien&ci=SHOP_AREA_17287_0306020

S klikom na sliko posameznega merilnika se vam odpre novo podrobnejše okno z opisom. Če nad sliko izdelka potem kliknete še zavihek "Opis izdelka" si lahko na koncu v poglavju "Navodila" ogledate še originalno tehnično dokumentacijo v PDF formatu.

LP
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    CONRAD Seznam forumov -> 9.2 Avtooprema - vozila Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu