Prijavljen uporabnik: Gost

CONRAD Seznam forumov

Led dodatne luči

Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    CONRAD Seznam forumov -> 9.2 Avtooprema - vozila
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
diehart

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 10:43

PrispevekObjavljeno: 15 Jan 2009 ob 19:51    Naslov sporočila: Led dodatne luči Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

obstaja komplet kot 856065 vendar brez krmilnega vezje?. Se pravi samo led luči? Potreboval bi namreč tocno take reflektorje.
Prav tako me zanima kolikšen tok gre na modul, saj je nejasno napisano koliko W je. Je 1W moč ene ledice ali vseh petih?

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Site Admin

Pridružen/-a: Tor Apr 2006 11:00

PrispevekObjavljeno: 16 Jan 2009 ob 09:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri nas se lahko naročijo in dobijo samo artikli, ki imajo svojo kataloško številko izdelka. Pod kat. št. 856065 so zato dobavljive le kompletne luči.

Po naših podatkih je 1W moč posamičnih LED diod. Skupna poraba toka obeh luči pa cca. 1A.

LP Admin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
diehart

PrispevekObjavljeno: 17 Feb 2009 ob 21:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes zadevo dobil in zmontiral, pa se je pojavila ena čudna napaka.
Ko so led priključene, vsake toliko časa, ali utripnejo ali pa popolnoma ugasnejo. Ponovno se prižgejo samo če odklopiš in nazaj priklopiš napajanje.
V čem je tukaj napaka in kako je rešljiva zadeva?

lp
Nazaj na vrh
tModCNRD
Site Admin

Pridružen/-a: Tor Apr 2006 18:28

PrispevekObjavljeno: 18 Feb 2009 ob 10:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za začetek bi vas prosil, da opišete kako ste izvedli el. vezavo. Predvsem od kje jemljete napetost za napajanje in v kakšen tip vozila ste vgradili te luči?

LP
Nazaj na vrh
diehart

PrispevekObjavljeno: 18 Feb 2009 ob 13:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj je važen tip vozila? Smile
No da povem, zadeve nisem vgradil na avtomobil ampak na tole. Napajanje pa je izvedeno s 105Ah akumulatorjem.
Luči sem najprej probal na laboratorijskem usmerniku 12V in tam so luči na trenutke utripnile. No na akumulatorju pa so ali utripnile ali ugasnile. Danes sem akumulator priklučil na polnjenje in hkrati probal priklučiti led. Uspeh! Luči so svetile več kot pol ure in umes niso ugasnile. Ko sem polnilec ugasnil se je zgodba ponovila, čeprav akumulator ni bil prazen (!), na njem je še več kot 12,5V napetosti.
No iz tega nekako sklepam da ima zadeva zaščito pred popolnim izpraznenjem akumulatorja, in prag ima očitno kar visoko (verjetno 12V). Akumulator bom napolnil do roba, pa potem spet stestiral in če bo delalo potem je to to. Sicer pa tega nisem zasledil nikjer v sicer pomanjkljivi dokumentaciji, kjer drugega kot kako zmontirati, ne piše.

lp
Nazaj na vrh
tModCNRD
Site Admin

PrispevekObjavljeno: 18 Feb 2009 ob 14:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po tipu vozila sem spraševal zato, ker imajo novejši avtomobili vgrajen sistem kontrole brezhibnosti luči "self-check", ki zaradi svojega načina delovanja lahko povzroči utripanje pri zamenjavi originalnih halogenskih žarnic z LED diodami.

Način delovanja luči, ki ga opisujete, pa je normalen. Te LED luči so namreč namenjene le za vožnjo podnevi ob prižganem motorju, ko alternator deluje in je napetost v sistemu vozila nad cca. 13V. Na ta način se te LED luči avtomatsko prižgejo takoj po zagonu motorja in same tudi ugasnejo, ko motor zaustavimo. Da dnevne LED luči ne gorijo ponoči skupaj z zasenčenimi ali dolgimi lučmi pa zagotavlja signal preko oranžne žice, ki jo priključimo na (+) pol originalnih pozicijskih luči.

LP
Nazaj na vrh
diehart

PrispevekObjavljeno: 18 Feb 2009 ob 16:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se pravi, ima zaščito ali ne? Ker nikjer ne piše da jo ima in proizvajalci se s takimi stvarmi ponavadi hvalijo in ne skrivajo. In kje je ta zaščita, na samih led ali v črni škatlici?
Še nekaj, lahko pripeljem na luči direktno 12V ali ima v tisti škatlici kaj več kot rele ki izkopi luči ko pride kontakt na oranžno žico?

Am če bi zadevo priklopil na poziciske luči, led nebi gorele nikoli, ali pa samo ko pozicija ne bi bila vkloplena.
Tako ali tako pa te luči v Sloveniji ne pridejo v poštev na avtomobilu, saj morajo biti luči vklopljene podnevi in ponoči. Question
No v nobenem primeru se s tem jaz ne bom obremenjeval. Smile

lp
Nazaj na vrh
tModCNRD
Site Admin

PrispevekObjavljeno: 19 Feb 2009 ob 09:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

diehart je napisal/a:
Se pravi, ima zaščito ali ne? Ker nikjer ne piše da jo ima in proizvajalci se s takimi stvarmi ponavadi hvalijo in ne skrivajo. In kje je ta zaščita, na samih led ali v črni škatlici?
Električna zaščita teh luči je 3A varovalka označena v elektro shemi, ki ste jo prejeli skupaj z izdelkom.

Priložena shema zadostuje za montažo in osnovni namen uporabe v vozilih s standardnim el. sistemom čemur je ta izdelek v osnovi namenjen.

diehart je napisal/a:
Še nekaj, lahko pripeljem na luči direktno 12V ali ima v tisti škatlici kaj več kot rele ki izkopi luči ko pride kontakt na oranžno žico?
Luči morajo biti priključene tako kot je označeno v shemi. Proizvajalci ne nudijo podrobne tehnične dokumentacije iz katere bi bilo možno videti, če je vaša želja uresničljiva.
Glede na vezavo, ki jo prilaga proizvajalec je lahko v tisti škatlici tudi tokovni regulator/omejevalec kar pomeni, da bi z direktnim priklopom luči na 12V lahko uničili LED diode.

diehart je napisal/a:
Am če bi zadevo priklopil na poziciske luči, led nebi gorele nikoli, ali pa samo ko pozicija ne bi bila vkloplena.
Iz elektro sheme, ki jo prilaga proizvajalec, je razviden priklop napajalne napetosti direktno na akumulator in ne na pozicijske luči.

diehart je napisal/a:
Tako ali tako pa te luči v Sloveniji ne pridejo v poštev na avtomobilu, saj morajo biti luči vklopljene podnevi in ponoči. Question
Zakon o varnosti cestnega prometa (ZVCP 61. člen, 6. točka) predvideva takšne luči za dnevno vožnjo, ne da bi bile sočasno prižgane pozicijske luči.

To pomeni, da bo vezava oranžne žice na pozicijske luči avtomatsko ugasnila dnevne LED luči, ko boste v mraku, temi ali slabi vidljivosti vklopili originalno vgrajene zasenčene halogenske ali ksenonske luči in s tem seveda tudi pozicijske luči.

LP
Nazaj na vrh
diehart

PrispevekObjavljeno: 02 Mar 2009 ob 21:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No da ne boste več odkrivali tople vode:

˝črna škatlica˝ ni nič več kot rele ali ustrezna elektronika. Uspelo mi jo je skuriti in sedaj ledice lepo svetijo direktno priklopljene.

Varovanje je pa res strašno. Uspelo mi je narediti kratek stik na konektorju ki gre na luči (ko sem meril napetost) in zadeva je šla v temo.
Skurilo je varovalko in 'črno škatlico' (toliko o varovanju), tako da so ledice sedaj priklopljene direktno in svetijo normalno.

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
drago

Pridružen/-a: Sob Maj 2006 12:23

PrispevekObjavljeno: 03 Mar 2009 ob 00:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hmmm. Kdo le je tukaj odkrival toplo vodo in se sel kurjaca? Rolling Eyes
Nazaj na vrh
diehart

PrispevekObjavljeno: 05 Mar 2009 ob 22:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Drago, razloži kaj te moti?

Varovalka je tam za zaščito vezja in ledic. Ko mi je na konektorju uspelo narediti kratek stik (tudi sam konektor je napačno obrnjen, namrež moški pol je na 'živi' strani, tako da kratek stik narediš v trenutku nepazljivosti), se je skurila varovalka in vezje. Zakaj je samo vezje šlo mi ni jasno, očitno pa ni ravno robustno narejeno. Samo krmilje ledic je očitno narejeno v samem ohišju ledic, kar je nekako logično, saj je tam tudi hladilnik.

Sedaj ledice uspešno razsvetljujejo, varovalka pa sem dal 1A. Greje se nič, varovalka pa je tudi še cela. Še slikca:
Nazaj na vrh
drago

Pridružen/-a: Sob Maj 2006 12:23

PrispevekObjavljeno: 28 Mar 2009 ob 23:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

diehart je napisal/a:
Drago, razloži kaj te moti?

Trapasto je da utrujas s predelavam ki ti unicijo garancijo in na uradnem forumu prodajalca pricakujes tak odgovor. Rolling Eyes
Lepo ti je blo povedan cemu stvar sluzi in kako bo delala v nacinu za katerga je bila narjena.
A mislis da so stvar naredil u konradu grosuple in imajo podrobne nacrte?
A si ti ze kdaj slisal za proizvajalcevo poslovno dokumentacijo al pa nacrte ki se ne delijo trgovcem in strankam?
A bos ko bos kupoval nov avto spraseval v trgovini o veljavnosti garancije in hkrati hotu vedet kako najboljs navit masino s chiptuningom?
A ti je zdaj jasno kaj sem hotu povedat Question
Nazaj na vrh
diehart

PrispevekObjavljeno: 13 Apr 2009 ob 21:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Drago, naredil si vegeto iz vsega skupaj.

Nikjer(!) nisem spraševal po kakršnih koli predelavah in nikjer nisem spraševal za garancijo. Niti ni potrebe, ne po predelavi, ne po garanciji ker zadeve nisem potreboval za osnovni namen.
In ja, uradni zastopnik/prodajalec pride lažje do načrtov ali kakršnih koli detajlov izdelka ki ga prodaja, saj je to konec koncev v njegovem interesu. Poizkusil sem tudi kontaktirati direktno proizvajalca, vendar ni bilo odziva.

Ostalo v tvojem postu je pod nivojem in s tem ne mislim imeti opravka. Očitno sem ti z nečem stopil na žulj, da tako burno reagiraš in to na osebnem nivoju. Vse kar sem napisal tu je konstruktivno in pomaga pri odločitvi naslednjih potencialnih kupcev. Prav tako je opisanih nekaj "napak" izdelka, kar nikakor ni prokacija, kot nekateri dojemate. Sploh pa so zadnji trije posti zelo offtopic in so primerni za izbris. Nasploh pa v konradu nisem še imel konfliktov, vselej smo se lepo zmenili, tudi če kaj ni bilo tako kot bi bilo treba.

lp
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    CONRAD Seznam forumov -> 9.2 Avtooprema - vozila Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu