Prijavljen uporabnik: Gost

CONRAD Seznam forumov

Razlike med HomeMatic centralami

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    CONRAD Seznam forumov -> 3.3 Krmiljenje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
velis

Pridružen/-a: Čet Apr 2016 11:14

PrispevekObjavljeno: 07 Apr 2016 ob 11:36    Naslov sporočila: Razlike med HomeMatic centralami Odgovori s citatom

Spoštovani,

Malo si moram avtomatizirat dom. In sem ugotovil, da mojim ultra-geeky zahtevam ustreza več ali manj le sistem HomeMatic.

Zato sem začel gledati, katera centrala bi mi najbolj odgovarjala.

Vendar pa ne ločim razlik med njimi.

Če sem konkreten: potrebujem tako centralo, ki bi jo lahko programiral sam preko nekega API. Ni mi problem nabaviti pripadajoče programske opreme, vendar želim napisati SVOJ program, ki bo vse skupaj nadzoroval in nastavljal.

Predvidoma za ta namen potrebujem le gateway in ne centrale, vendar, kot rečeno, ne razumem razlike med njima. No, potem pa je tu še USB adapter, ki je morda tretji način za nadzorovanje sistema?

Potem pa je tu še problem API, ki ga sistem očitno ima, če se ga da nadzorovat preko USB adapterja. Ne vem pa, ali je ta API javen ali pa vsaj JSON / SOAP, da bi ga lahko relativno preprosto razvozlal za svoje potrebe.

Mi lahko svetujete?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tModCNRD
Site Admin

Pridružen/-a: Tor Apr 2006 18:28

PrispevekObjavljeno: 07 Apr 2016 ob 17:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni

V ponudbi imamo samo eno centralo HomeMatic, novejši tip CCU2. Če na povezavi, ki ste jo podali kliknete nanjo se vam odpre podrobneje in lahko v opisu izdelka pod sliko vidite njene funkcije. Če kliknete še malo nižje na zavihek Navodila pa si lahko ogledate originalno dokumentacijo in navodila proizvajalca.
Enako je pri obeh LAN-Gateway-ih, če jih boste uporabili za povečanje dometa centrale CCU2.

Kakšne druge dokumentacije pa tudi mi nimamo, ker je glavnina na priloženih CD-jih poleg artiklov.

Razumemo vašo željo po odprtem API sistemu (tudi sam se za hobi ukvarjam s podobnimi zadevami) a v tem slučaju proizvajalec tega ne nudi.
Nekaj o načinih komunikacijah med komponentami HomeMatic sistema si lahko ogledate na tej sliki:

USB vmesnik HomeMatic 104134, ki deluje v BidCoS® protokolu, pa služi za upravljanje komponent HomeMatic direkt iz osebnega računalnika, če boste vanj namestili programsko opremo Homeputer CL Studio, ki je tudi predstavljena in opisana na naših straneh.

Se opravičujemo, da je večina dokumentacije v nemščini ker smo predstavništvo nemškega CONRAD ELECTRONIC, ki ima vse prilagojeno najprej za svoje tržišče.
Vsekakor pa dokumentacijo prevedemo, če stranka naroči kakšen artikel.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
velis

PrispevekObjavljeno: 07 Apr 2016 ob 18:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm, iz priložene sheme je videti, da je protokol med SW in centralami / gateway-i XML-RPC, kar v bistvu ustreza mojim potrebam.

Bom poskusil še malo preštudirati zadevo, res ne bi rad naročal nečesa, kar ne ustreza potrebam.
Nazaj na vrh
admin
Site Admin

Pridružen/-a: Tor Apr 2006 11:00

PrispevekObjavljeno: 08 Apr 2016 ob 07:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri nas lahko napravo brez skrbi o ustreznosti kar kupite. Če vam pri nas kupljeno ne odgovarja lahko, če ni sledov uporabe in je v originalni nepoškodovani embalaži, vrnete v 7. dneh po nakupu – mi pa vam seveda vrnemo celotno kupnino.

Verjetno se strinjate, da je za preizkus takšne naprave en teden dovolj časa.

V kolikor naročeno dvignete pri nas v Grosuplju, nimate s takšnim enotedenskim testiranjem nobenih stroškov. Če možnosti osebnega dviga in vračila nimate, pa vas stane le enkratna poštnina ob naročilu, ker stroške pošte ob vračilih vedno krijemo mi. Ravno zato imamo tudi posebno pogodbo za vračila s pošto Slovenije.

LP Admin
Nazaj na vrh
velis

PrispevekObjavljeno: 08 Apr 2016 ob 09:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali pravilno razumem, da ima centrala CCU že vgrajen WEB strežnik s programsko opremo za nastavljanje sistema?

Po novodilih sodeč je WEB interface kar zmogljiv, ampak zakaj imate potem posebej produkt CCU2 + programska oprema Mediola.

V čem je ta programska oprema boljša od tiste, ki je že v centrali?
Nazaj na vrh
tModCNRD
Site Admin

Pridružen/-a: Tor Apr 2006 18:28

PrispevekObjavljeno: 08 Apr 2016 ob 19:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da, CCU2 že ima vgrajen skromen WEB strežnik. Ker pa so stranke želel več so v ponudbo dodali še Mediola software, ki omogoča več individualnih nastavitev, grafičnega oblikovanja in povezavo z ostalimi obstoječimi sistemi za pametne hiše (KNX, Z- Wave in IP-Symcon), da je nastal nekakšen All-in-One sistem.

Na sledečih povezavah si lahko ogledate vse PDF dokumente s katerimi razpolagamo:
- HomeMatic WebUI CCU2
- Home Matic instalacija
- Mediola creator

Kot je bilo že omenjeno je vsa podrobnejša dokumentacija na priloženih CD-jih. Če bi bilo možno, bi za kakšne podrobnejše informacije šli pogledat artikle tudi v skladišču, a to na žalost ni mogoče, ker je v naši ponudbi preko 700.000 artiklov, ki jih iz ekonomskih razlogov ni možno skladiščiti v Sloveniji.
Zato vse sproti po naročilu vozimo iz centralnega nemškega skladišča matične firme Conrad Electronic SE iz mesta Hirschau.

Ravno zato vam je bilo ponujeno, da zadeve naročite in testirate, če vam ne bi odgovarjale pa brez stroškov vrnete.

LP
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    CONRAD Seznam forumov -> 3.3 Krmiljenje Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu