Prijavljen uporabnik: Gost

CONRAD Seznam forumov

HiFi za scooter

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    CONRAD Seznam forumov -> 9.1 HiFi za vozila
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Brodi

Pridružen/-a: Pon Avg 2007 12:33
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: 06 Avg 2007 ob 12:38    Naslov sporočila: HiFi za scooter Odgovori s citatom

lep pozdrav
nisem zasledil te teme in zato sem jo začel... zanima me kaj vse potrebujem, da bi dal ozvočenje v scooter? imam avrtoradio vendar ga moj akumulator ne podpira... potrebujem kakšen ojačevalec, pretvornik...? kako pa lahko zvežem računalniške zvočnike na akumulator? potrebujem pretvornik iz 12 na 220... cena? in v zvočnike priklopim mp3 player in dela... samo zanima me kakšne pretvornike, ojačevalce,...potrebujem da bi to delovalo, njihova cena, in kje jih dobim? hvala za odgovore.
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Site Admin

Pridružen/-a: Tor Apr 2006 11:00

PrispevekObjavljeno: 06 Avg 2007 ob 16:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za poslušanje glasbe iz MP3 predvajalnikov in podobnih izvorov glasbe, med vožnjo na motornih kolesih, je v naši ponudbi Set slušalk za motoriste HS-200 pod kat. št. 930446 po ceni 26.95 €

Drugačne opreme za HiFi na manjših motornih kolesih pa ni v naši ponudbi.

LP Admin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Brodi

Pridružen/-a: Pon Avg 2007 12:33
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: 06 Avg 2007 ob 16:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nesporazum.. ne potrebujem slušalk oz. takih stvari za poslušanje glasbe med vožnjo... ko motor miruje... dvignem sedež, priklopim mp3 in poslušam...
p.s. avtozvočnike ' avtoradio oz. računalniške zvočnike že imam... potrebujem samo pretvornik (nekaj v tem smislu)...ohišje pa sam naredim...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tModCNRD
Site Admin

Pridružen/-a: Tor Apr 2006 18:28

PrispevekObjavljeno: 07 Avg 2007 ob 08:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko prosim bolj precizno opišete kakšen pretvornik potrebujete?
Iz podatkov, ki jih navajate ni jasna napetost (vhodna / izhodna), niti izhodna moč, niti potrebne oblike toka (AC / DC)?
V naši ponudbi je več kot 100 različnih pretvornikov. Zato je brez prej omenjenih podatkov nemogoče izbrati oziroma ponuditi ustreznega.

Če sem prav razumel želite poslušati glasbo tudi pri mirujočem - ugasnjenem skuterju. Za to boste potrebovali 12V akumulator. Prvi problem na skuterju je polnjenje takšnega akumulatorja. Imate na skuterju generator 12V kakršni so alternatorji v avtomobilih?
Kapaciteta, fizična velikost in teža tega akumulatorja pa je spet odvisna od porabe in željenega časa delovanja. Za ponazoritev naj navedem, da povprečen avtomobilski akumulator (cca. 55Ah) vzdrži le nekajurno delovanje srednje močnega avtoradija. Kolikšen je tak akumulator po fizičnih dimenzijah ter teži in kako ga boste uspeli vgraditi na skuter pa vam najbrž ni treba posebej opisovati.

Omenjate tudi računalniške zvočnike in avtoradio. To običajno ne gre skupaj in tudi pri tem niste navedli dovolj točnih podatkov, da bi vam konkretno odgovoril. Kolikšna je izhodna moč in priključna napetost avtoradia? Kakšni so zvočniki (aktivni ?)? Kakšna je njihova moč in impedanca?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    CONRAD Seznam forumov -> 9.1 HiFi za vozila Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu