Prijavljen uporabnik: Gost

CONRAD Seznam forumov

Dia&film scanner

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    CONRAD Seznam forumov -> 5.1 Vse za računalnik
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Roman

Pridružen/-a: Pet Sep 2018 7:24

PrispevekObjavljeno: 07 Sep 2018 ob 07:28    Naslov sporočila: Dia&film scanner Odgovori s citatom

Imam starejši scanner za diapozitive Jay-tech FS100. Po dolgem času in drugačnem operacijskem sistemu (W10) namestitev gonilnikov ni uspela oziroma sistem ne more zagnati naprave OVT scanner (Port_#0003.Hub_#0003, koda 10). Poskušal sem najti na internetu gonilnik, pa mi ni uspelo. Mi lahko kdo pomaga?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Site Admin

Pridružen/-a: Tor Apr 2006 11:00

PrispevekObjavljeno: 08 Sep 2018 ob 10:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Preverili smo v nemški bazi podatkov, če je bila za to napravo na voljo kakšna posodobitev programske opreme, a nismo našli ničesar.

Na žalost vam (in tudi nam) te težave tukaj najbrž ne bo uspelo rešiti. Zakoni tržnega gospodarstva po celem svetu so dandanes na žalost takšni, da se posodobitve za izdelke večinoma delajo le dokler je artikel v prodaji. S tem na nek način prisilijo trgovce in kupce, da ponujajo in kupujejo nove izdelke, ker od izdelave posodobitev za stare naprave proizvajalci ne bi imeli dobička.
Po eni strani je to grobo rečeno kruto, po drugi strani pa nas kot kupce s tem "prepričajo", da kupimo novejše in bolj izpopolnjene izdelke.

Na vašem mestu bi poizkusil z emulacijo Win XP v Win10:
https://social.technet.microsoft.com/Forums/ie/en-US/497c8aeb-3885-4667-b1d7-50d3ef19b63c/windows-xp-mode-in-win-10?forum=w7itprovirt

Hvala za razumevanje in LP Admin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Roman

Pridružen/-a: Pet Sep 2018 7:24

PrispevekObjavljeno: 08 Sep 2018 ob 11:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za trud. Poskusil sem tudi z nameščanjem na 32-bitni WXP, enako brez uspeha. Domnevam, da za ta model sploh ni več gonilnikov za OVS scanner, kaj šele, da bi obstajale posodobitve. Ker je naprava vrste plug&play, tudi ne morem pričakovati, da bi kdo še imel kak star namestitveni CD. Pač smola.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    CONRAD Seznam forumov -> 5.1 Vse za računalnik Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu