Prijavljen uporabnik: Gost

CONRAD Seznam forumov

Enofazni v trofazni tok?

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    CONRAD Seznam forumov -> 11.2 Napajalniki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
CEKO_IN

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 15:14

PrispevekObjavljeno: 21 Apr 2017 ob 22:56    Naslov sporočila: Enofazni v trofazni tok? Odgovori s citatom

V objektu ki ima samo enofazni tok bi morali montirat poseben vitel 2kw. Problem je ker potrebuje tri faze.
Nek električar mi je predlagal vezavo s kondenzatorjem a sem izvedel da potem tak motor veliko zgubi na moči kar pa nočemo niti ne smemo naredit.
Večkrat ste mi že pomagali in upam da imate tudi zdaj vi pravo rešitev?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tModCNRD
Site Admin

Pridružen/-a: Tor Apr 2006 18:28

PrispevekObjavljeno: 22 Apr 2017 ob 10:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Takšne naprave oziroma pretvorniki obstajajo. Na naših straneh so navedeni kot frekvenčni pretvorniki.
Ogledate si jih lahko na tej povezavi: https://www.conrad.si/Frekven%26%23269;ni-pretvorniki.htm?websale8=conrad-slowenien&ci=SHOP_AREA_17346_1101123

Imamo jih za pretvorbo iz 1ph* na 3ph ali močnejše iz 3ph na 3ph na kar je kot prvo potrebno biti pozoren pri izbiranju poleg moči, ki mora biti za eno stopnjo močnejša od motorja.

Preveriti pa morate tudi, če ima vaš motor možnost vezave zvezda/trikot z napetostmi 400/230V, ker mora biti motor ob priklopu na 230V preko frekvenčnika vezan v vezavo trikot kot se vidi na spodnji sliki.

* 1ph pomeni enofazno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    CONRAD Seznam forumov -> 11.2 Napajalniki Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu