Prijavljen uporabnik: Gost

CONRAD Seznam forumov

LED svetila in njihova življenska doba

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    CONRAD Seznam forumov -> 3.7 Razsvetljava
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ledika

Pridružen/-a: Pon Mar 2017 10:57

PrispevekObjavljeno: 20 Mar 2017 ob 11:05    Naslov sporočila: LED svetila in njihova življenska doba Odgovori s citatom

Zanima me naslednje. Na LED žarnici piše da ima življensko dobo 40.000h. Če gori 5 ur na dan, to pomeni 8.000 dni ali 266 mesecev ali 22 let.
Ali ta podatek res drži?
Namreč, vse ostale varčne žarnice mi hitro "crknejo", po kakšnem letu dni.
Torej LED žarnice mi bodo svetile 22 let, ali je to mogoče?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran AIM - AOL Instant - naslov
tModCNRD
Site Admin

Pridružen/-a: Tor Apr 2006 18:28

PrispevekObjavljeno: 21 Mar 2017 ob 10:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vaša računica je pravilna, vendar pa ne upošteva zunanjih faktorjev, ki lahko poleg kvalitete izdelave močno skrajšajo življenjsko dobo takšnih sijalk.
Največkrat je za krajšo življenjsko dobo kriva previsoka temp. okolice (preslabotno hlajenje) in pa motnje v omrežju (napetostne konice od drugih naprav).
V največ primerih pa odpove periferna elektronika, ki napaja te LED diode sijalk. Po izkušnjah tudi iz drugih elektronskih naprav zadnja leta v okvarah še posebej prednjačijo elektrolitski kondenzatorji, ki se nahajajo skoraj v vsaki elektronski napravi.

Več in podrobneje o tem si lahko preberete na PDF straneh enega od proizvajalcev LED svetil - *klik*

Mimogrede - sam sem pred dobrimi 30 leti vgradil v neko stopniščno stikalo rdečo kontrolno LED, ki gori še sedaj. Zraven ima samo navaden ogljen predupor brez drugih komponent.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    CONRAD Seznam forumov -> 3.7 Razsvetljava Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu