Prijavljen uporabnik: Gost

CONRAD Seznam forumov

Brezicna signalizacija stanja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    CONRAD Seznam forumov -> 3.3 Krmiljenje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
drago

Pridružen/-a: Sob Maj 2006 12:23

PrispevekObjavljeno: 22 Jan 2010 ob 23:45    Naslov sporočila: Brezicna signalizacija stanja Odgovori s citatom

Imam delavnico 20m od hise. Not mi dela en relejski avtomat 24h na dan. V slucaju okvare mi gre v stop in na njemu se prizge rumena utripajoca luc. Za to ima poseben rele in se en kontakt frej. Zdaj bi rad da mi ta kontakt signalizira v hiso in vklopi en drug rele na katerega bom priklopu 220v zvonec. Moznosti za zicno povezavo take signalizacije ni. Asvatiranega dvorisca pa tud ne mislim prekopavat. Imate kaksno brezicno varianto take signalizacije?

Aja pa se to, vcasih se zadeva sama spet zalaufa in bi mi moral takrat nehat signalizirat napako da ne hodim zastonj tja. Zato kaksne variante z enostavnimi daljinci odpadejo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tModCNRD
Site Admin

Pridružen/-a: Tor Apr 2006 18:28

PrispevekObjavljeno: 23 Jan 2010 ob 11:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za takšen namen bi lahko iz naše ponudbe uporabili "daljinski kontakt" FS20 TFK2 pod kat. št. 620346 in sprejemnik FS20 AS1 pod kat. št. 620337.

Kombinacija teh dveh naprav bi vam omogočila željene funkcije. Daljinski kontakt FS20 TFK2 ima možnost priklopa zunanjega kontakta iz obstoječega releja na stroju, sprejemnik FS20 AS1 pa ima izhodni relejski kontakt na katerega lahko priključite porabnike z napetostjo do 230V in tokom do 16A.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
drago

PrispevekObjavljeno: 24 Jan 2010 ob 00:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Res enostavno Smile

Na kaksen strom pa delujeta te dve napravi?
Nazaj na vrh
tModCNRD
Site Admin

PrispevekObjavljeno: 25 Jan 2010 ob 09:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sprejemnik FS20 AS1 pod kat. št. 620337 se napaja direkt iz omrežja 230VAC, "daljinski kontakt" - oddajnik FS20 TFK2 pod kat. št. 620346 pa deluje na dve AAA bateriji, ki vzdržita najmanj eno leto.

Signal iz zunanjega kontakta se v oddajnik priključi preko sponk označenih na sliki s št. 6.

LP
Nazaj na vrh
drago

PrispevekObjavljeno: 28 Jan 2010 ob 00:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za konkretna pojasnila. Bom nabavil Smile
Nazaj na vrh
drago

PrispevekObjavljeno: 08 Feb 2010 ob 23:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobil in zmontiral. Samo zadeva dela kontra. Ko sklenem kontakt na odajniku rele sprejemnika spusti in obratno Confused
Nazaj na vrh
tModCNRD
Site Admin

PrispevekObjavljeno: 09 Feb 2010 ob 09:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Funkcijo NC (normalno zaprt) in NO (normalno odprt) lahko nastavite z mostički na spodnji strani oddajnika. Na sliki, ki sem jo podal prej, so označeni s št. 8

Njihov namen in funkcijo lahko vidite v priloženih navodilih, poleg tega pa je na notranjem delu pokrovčka oddajnika tudi skica/nalepka z opisom funkcij teh mostičkov.

Za način delovanja kot ga želite, morate mostičke postavite v sledeče pozicije:

JP1 - dol
JP2 - gor
JP3 - dol
JP4 - gor

LP
Nazaj na vrh
drago

PrispevekObjavljeno: 17 Feb 2010 ob 00:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DELUJE!!! Hvala, prihranili ste mi veliko zivcev Exclamation
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    CONRAD Seznam forumov -> 3.3 Krmiljenje Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu